Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy na Office Hours

Data publikacji: 2017-10-26, Data modyfikacji: 2017-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Bank BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy na Office Hours

Tym razem nie fundusz inwestycyjny, ale Bank BGŻ BNP Paribas spotyka się z obiecującymi startupami w ramach tzw. Office Hours, comiesięcznych, cyklicznych spotkań. Chętne firmy mogą liczyć na profesjonalne konsultacje i informację zwrotną ze strony kadry menedżerskiej Banku. Spotkania startupów z przedstawicielami Banku BGŻ BNP Paribas będą odbywały się w nowo otwartym kampusie Microsoft, Startberry, na warszawskiej Pradze. 

– Przez ostatnie miesiące przeprowadziliśmy wiele rozmów z naszymi kolegami z Banku, żeby poznać ich oczekiwania, pomóc je lepiej doprecyzować i zachęcić ich do współpracy z młodymi firmami technologicznymi. Na tej podstawie stworzyliśmy listę naszych potrzeb technologicznych, którą będziemy sukcesywnie uzupełniać – mówi Piotr Widacki, dyrektor Zarządzający w Banku BGŻ BNP Paribas.

Dlaczego Bank BGŻ BNP Paribas chce pracować ze startupami? – Dla nas to przede wszystkim szansa na pozyskanie skrojonych na miarę rozwiązań pod potrzeby naszych klientów i naszej organizacji. Startupy mają zdecydowanie lepsze wyczucie potrzeb klienta. W tym kierunku zmierzamy – kontynuuje Widacki. 

Office Hours to koncept realizowany dotychczas przez niektóre z funduszy inwestycyjnych. W tym przypadku chętne startupy mogą liczyć nie tylko na solidną informację zwrotną ze strony kadry menedżerskiej Banku BGŻ BNP Paribas, ale przede wszystkim na pozyskanie tak dużego klienta jakim jest Bank. 

Dzisiejsze spotkania z firmami to już trzecie Office Hours Banku BGŻ BNP Paribas. Tym razem przedstawiciele Banku spotykają się z wybranymi firmami z obszaru HRtech, oferującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne dla obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w firmie. Ostatnio z powodzeniem Bank przeprowadził serię indywidulanych spotkań m.in. ze startupami z branży agrotech czy mającymi rozwiązania dla mikro małych i średnich przedsiębiorców. – Testowaliśmy różne formy spotkań i doszliśmy do wniosku, że będzie zdecydowanie lepiej, jeśli wyjdziemy z naszego naturalnego środowiska. Zamiast do naszej warszawskiej centrali na Kasprzaka, zapraszamy do Startberry – wyjaśnia Piotr Widacki. 

Na co mogą liczyć startupy chętne do udziału w Office Hours?

Bank BGŻ BNP Paribas będzie wybierać firmy pod kątem zdiagnozowanych wcześniej przez ekspertów Banku potrzeb różnych departamentów organizacji. Wybrane firmy zostaną zaproszone na Office Hours. Każda z nich ma 45 minut na zaprezentowanie swojego produktu bądź usługi oraz na omówienie potencjalnych wspólnych ścieżek rozwoju. Startupy, które przedstawią najbardziej interesujące rozwiązania, mają szansę na nawiązanie współpracy z Bankiem – najpierw w ramach pilotażu, w trakcie którego proponowane rozwiązania zostaną przetestowane w specjalnie przygotowanym do tego środowisku (tzw. sandbox). Najlepsze z nich mają szansę na wdrożenie. 

Tak jak w przypadku startupów z sektora agro, Bank BGŻ BNP Paribas poszukuje zespołów, które już mogą pochwalić się pierwszymi wdrożeniami – Nie jesteśmy gotowi na współpracę z podmiotami w fazie początkowej. Nie chcemy być inwestorem. Nie oferujemy także programu akceleracyjnego. Chcemy być klientem prężnie rozwijających się młodych firm technologicznych. Jednocześnie o relacje na linii Bank – startupy zadba nasz zespół, który tworzą zarówno ludzie wywodzący się ze środowiska startupowego, jak i osoby doświadczone w tak dużych organizacjach, jak Bank BGŻ BNP Paribas. Dzięki takiemu połączeniu sił mamy pewność, że obie strony dobrze się rozumieją i relacja nie przepadnie w gąszczu procedur – dodaje Piotr Widacki.

Startupy, które chciałyby wziąć udział w kolejnych Office Hours i zainteresować Bank BGŻ BNP Paribas swoją technologią, zapraszamy do kontaktu mailowego: [email protected]

Office Hours są wydarzeniem cyklicznym i będą odbywały się raz w miesiącu. Kolejne spotkanie ze startupami – tym razem dysponującymi technologiami z zakresu PSD2 (unijnej dyrektywy w sprawie usług płatniczych) – planowane jest na drugą połowę listopada br.

Bank BGŻ BNP Paribas, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    ostrzeszowski

    Powiat ostrzeszowski - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie wielkopolskim, a jego siedziba mieści się w Ostrzeszowie. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Grabów nad Prosną, Mikstat, Ostrzeszów Czajków, Doruchów, Kobyla Góra, Kraszewice.

    Dużą rolę oprócz przemysłu odgrywa tu turystyka. Szczególnie warte zwiedzenia są liczne kościoły. Warte wymienienia w pierwszej kolejności są: kościół św. Mikołaja w Ostrzeszowie, kościół parafialny w Ostrzeszowie i kościół w Kobylej Górze. Wybierając się na szlak zwiedzania kościołów ziemi ostrzeszowskiej, nie można zapomnieć także o klasztorze pobernardyńskim w Ostrzeszowie i klasztorze pofranciszkańskim w Grabowie nad Prosną. W mieście powiatowym swoją historią i architekturą kusi ratusz. Jako że teren powiatu w 32% porastają lasy mamy możliwość spędzenia czasu na łonie przyrody. Amatorzy wędkowania też będą usatysfakcjonowani. Wystarczy, że wybiorą się na Rybińskie Stawy.

    Dojazd do powiatu umożliwia droga krajowa 11 i 25 oraz drogi wojewódzkie 444 447 449 i 450, a także dwie linie kolejowe.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola