Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Najgłośniejsze i najdziwniejsze kradzieże w Wielkopolsce z ostatnich lat

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Kradzież słynnego obrazu Claude'a Moneta "Plaża w Pourville", skok stulecia w Swarzędzu - o tych kradzieżach było głośno w całej Polsce. Ale łupem złodziei z Wielkopolski padały też dość nietypowe łupy, jak np. trumny ze zwłokami, żywy koziołek, a nawet 15-kilogramowy kebab. Zobacz w galerii najgłośniejsze i najdziwniejsze kradzieże ostatnich lat. W ostatnich latach w Wielkopolsce doszło do wielu głośnych kradzieży. W 2000 r. z poznańskiego muzeum zniknął jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta. Z kolei 5 lat później w Swarzędzu fałszywy konwojent ukradł 8 mln zł. Ale były też przypadki kradzieży dość nietypowych, gdy łupem złodziei padały żywy koziołek z zoo, 15-kilogramowy kebaba, czy... trumny ze zwłokami. W 2000 r. z poznańskiego muzeum zniknął jedyny w Polsce obraz Claude'a Moneta. Z kolei 5 lat później w Swarzędzu fałszywy konwojent ukradł 8 mln zł. Ale były też przypadki kradzieży dość nietypowych, gdy łupem złodziei padały żywy koziołek z zoo, 15-kilogramowy kebaba, czy... trumny ze zwłokami.

Pełna treść wiadomości na: ostrzeszow.naszemiasto.pl/artykul/najglosniejsze-i-najdziwniejsze-kradzieze-w-wielkopolsce-z,4807707,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
ostrzeszow.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: ostrzeszow.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    ostrzeszowski

    Powiat ostrzeszowski - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie wielkopolskim, a jego siedziba mieści się w Ostrzeszowie. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Grabów nad Prosną, Mikstat, Ostrzeszów Czajków, Doruchów, Kobyla Góra, Kraszewice.

    Dużą rolę oprócz przemysłu odgrywa tu turystyka. Szczególnie warte zwiedzenia są liczne kościoły. Warte wymienienia w pierwszej kolejności są: kościół św. Mikołaja w Ostrzeszowie, kościół parafialny w Ostrzeszowie i kościół w Kobylej Górze. Wybierając się na szlak zwiedzania kościołów ziemi ostrzeszowskiej, nie można zapomnieć także o klasztorze pobernardyńskim w Ostrzeszowie i klasztorze pofranciszkańskim w Grabowie nad Prosną. W mieście powiatowym swoją historią i architekturą kusi ratusz. Jako że teren powiatu w 32% porastają lasy mamy możliwość spędzenia czasu na łonie przyrody. Amatorzy wędkowania też będą usatysfakcjonowani. Wystarczy, że wybiorą się na Rybińskie Stawy.

    Dojazd do powiatu umożliwia droga krajowa 11 i 25 oraz drogi wojewódzkie 444 447 449 i 450, a także dwie linie kolejowe.

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola