Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otwarcie krytej pływalni w Ostrzeszowie - 25 września 2010

 
W sobotę, 25 września br. o godz. 11:00, nastąpiło uroczyste oddanie do użytku największego dzieła mijającego 20 - lecia samorządu Miasta i Gminy Ostrzeszów - Krytej Pływalni „OCEANIK". Gospodarzem imprezy był Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., który będzie zarządzać pływalnią. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło obok władz samorządu Miasta i Gminy wiele znakomitych osób: Pana Andrzeja Grzyba - Posła do Parlamentu Europejskiego, Pana Józefa Rackiego - Posła na Sejm RP, Panią Barbarę Nowak - Radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Pana Tomasza Wiktora - Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, władze Powiatu Ostrzeszowskiego, Prezesa Firmy „NOVUM" - głównego wykonawcy inwestycji oraz inne osoby związane z Samorządem Miasta i Gminy Ostrzeszów. Po przecięciu wstęgi w barwach Ostrzeszowa, Ksiądz Kanonik Stefan Szkaradkiewicz dokonał poświęcenia obiektu. Następnie głos zabrali gospodarze uroczystości, przedstawiciel wykonawców prac budowlanych oraz autor nazwy i logo pływalni - Tomasz Tomalik, mieszkający w Krążkowach uczeń 3 klasy szkoły podstawowej, który wyjaśnił: „Nazwa OCEANIK, bo kojarzy się z oceanem, a O jak Ostrzeszów. W logo niektórzy mogą zobaczyć lecącą mewę, inni - płynącą żaglówkę". Kolejnym punktem uroczystości był występ zespołu gimnastycznego „DUO MAJESTIC", pokaz pływania synchronicznego grupy „MKS Juvenia" z Wrocławia oraz zainscenizowana akcja ratunkowa z udziałem ratowników zatrudnionych na obiekcie. Po oficjalnym otwarciu „OCEANIKA", w godz. 15:00 - 22:00 pływalnia została otwarta dla wszystkich amatorów wodnych szaleństw. Serdecznie zapraszamy do korzystania z obiektu pływalni „OCEANIK"!

 


Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie
 
Data pliku video: 2010-09-28, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrzeszowski

  Powiat ostrzeszowski - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie wielkopolskim, a jego siedziba mieści się w Ostrzeszowie. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Grabów nad Prosną, Mikstat, Ostrzeszów Czajków, Doruchów, Kobyla Góra, Kraszewice.

  Dużą rolę oprócz przemysłu odgrywa tu turystyka. Szczególnie warte zwiedzenia są liczne kościoły. Warte wymienienia w pierwszej kolejności są: kościół św. Mikołaja w Ostrzeszowie, kościół parafialny w Ostrzeszowie i kościół w Kobylej Górze. Wybierając się na szlak zwiedzania kościołów ziemi ostrzeszowskiej, nie można zapomnieć także o klasztorze pobernardyńskim w Ostrzeszowie i klasztorze pofranciszkańskim w Grabowie nad Prosną. W mieście powiatowym swoją historią i architekturą kusi ratusz. Jako że teren powiatu w 32% porastają lasy mamy możliwość spędzenia czasu na łonie przyrody. Amatorzy wędkowania też będą usatysfakcjonowani. Wystarczy, że wybiorą się na Rybińskie Stawy.

  Dojazd do powiatu umożliwia droga krajowa 11 i 25 oraz drogi wojewódzkie 444 447 449 i 450, a także dwie linie kolejowe.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola