Zima w pełni – rachunki w górę. Wraz z nadejściem minusowych temperatur, gdy zmniejsza się nasz komfort termiczny, robimy wszystko, by nie stracić ciepła w mieszkaniu. Podkręcanie kaloryferów do maksimum i szczelne zamykanie okien nie działa jednak dobrze ani na nasze zdrowie, ani finanse. A gdyby tak ściany w mieszkaniu przestały być zimne dzięki… farbie?
Brzmi, jak obietnica z przyszłości – ale inteligentna farba, która ociepla ściany, już istnieje. Jej specjalistyczna formuła sprawia, że pomalowane nią ściany stają się ciepłe w dotyku – dzieje się tak dzięki Systemowi Mikrosfer.
Mikrosfery to niewielkie cząstki polimerowe, wewnątrz których znajduje się gaz, powodujący odbijanie promieniowania cieplnego. Wszystko to sprawia, że farba tworzy energooszczędną powłokę – w efekcie nasze ściany zatrzymują ciepło zimą i ograniczają nagrzewanie pomieszczenia latem.
Termointeligentna farba CIQ o termoizolacyjnych właściwościach bardzo dobrze kryje, tworząc na ścianach i sufitach wyjątkowo trwałe powłoki o przedłużonej żywotności, odporne na wielokrotne zmywanie, blaknięcie, żółknięcie, a także na grzyby i pleśń. Dodatkowo jest prosta w użyciu – bardzo łatwo rozprowadza się na ścianie, a pomalowana nią powierzchnia staje się przyjemna i ciepła w dotyku. Dzięki temu podczas mroźnych dni nasze wnętrze będzie dodatkowo ocieplone, a my odczujemy tak potrzebny w tym czasie komfort termiczny.
Termointeligentna farba CIQ to produkt ekologiczny, dostępny w białym kolorze. Farbę można mieszać z dostępnymi pigmentami i nie straci swoich właściwości.
Więcej: www.termointeligentna.pl
![]() |
Powiat ostrzeszowski - jeden z licznych powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w województwie wielkopolskim, a jego siedziba mieści się w Ostrzeszowie. W skład powiatu wchodzi siedem gmin, są to: Grabów nad Prosną, Mikstat, Ostrzeszów Czajków, Doruchów, Kobyla Góra, Kraszewice. Dużą rolę oprócz przemysłu odgrywa tu turystyka. Szczególnie warte zwiedzenia są liczne kościoły. Warte wymienienia w pierwszej kolejności są: kościół św. Mikołaja w Ostrzeszowie, kościół parafialny w Ostrzeszowie i kościół w Kobylej Górze. Wybierając się na szlak zwiedzania kościołów ziemi ostrzeszowskiej, nie można zapomnieć także o klasztorze pobernardyńskim w Ostrzeszowie i klasztorze pofranciszkańskim w Grabowie nad Prosną. W mieście powiatowym swoją historią i architekturą kusi ratusz. Jako że teren powiatu w 32% porastają lasy mamy możliwość spędzenia czasu na łonie przyrody. Amatorzy wędkowania też będą usatysfakcjonowani. Wystarczy, że wybiorą się na Rybińskie Stawy. Dojazd do powiatu umożliwia droga krajowa 11 i 25 oraz drogi wojewódzkie 444 447 449 i 450, a także dwie linie kolejowe.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola